| Customization: | Available |
|---|---|
| Standard: | GB, EN, China GB Code, JIS Code, TEMA, ASME |
| Surface Treatment: | Powder Coated |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Parameter | Value |
| National and Industry Standards | GB/T7251.12-2013, GB/T7251.8-2005 |
| Rated Working Voltage | AC400V, AC380V |
| Rated Insulation Voltage | AC690V |
| Overvoltage Category | IV |
| Pollution Degree | 3 |
| Frequency | 50Hz |
| Rated Current of Main Busbar | 4000A ~ 1600A |
| Rated Current of Distribution Busbar | 1250A ~ 400A |
| Rated Short-Time Withstand Current of Main Busbar | 80kA |
| Rated Short-Time Withstand Current of Distribution Busbar | 50kA |
| Enclosure Protection Degree | IP41, IP40, IP31, IP30 |
| Internal Separation Form of Functional Units | Incoming unit: Form 1; Feeder unit: Form 1; Control unit: Form 3a (provides protection against ingress of solid foreign objects) |




