|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Compatible Brand: | iPhone |
| Type: | Desktop |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Specification:
| Name | 40W Desktop USB Charger |
| Input | 100-240V 50/60Hz |
| Output | 5V 8A |
| AC plug | US/UK/AU/EU plug |
| USB port | 5 Ports |
| Certificates | FCC/CE/ROHS certification |
| Warranty | 12month |
|
Product Size |
91x58x26mm |
|
Quality Assurance |
100% test before delivery |
|
Packing |
pp bag + karft box+ cartons |
|
Lead time |
7-15 days |



3.All Our products are approved by national certification and different safety standard(iec/en 62368, 61347, 61558 etc),It can be used widely for led lightings, IT digital products,toys & house-hold appliances security products.
Packing is pp bag + white box + carton or as your required.
Ship By Air for samll quantity: it will take 3-7days to arrive at your destination.
Ship By Sea for big volume: it will takes 15-35 days to arrive at your destination. depends on the port you required.
Supply 5V 8A Desktop Multi ports USB Charger 40W Portable Travel Charging Station For Mobile Phone